top of page

Наша компанія може пропонувати повітрооброблюючі установки з

такими типами утилізації:

РОТОРНИЙ УТИЛІЗАТОР ТЕПЛА

033.jpg

Роторний утилізатор складається з плоских і хвилястих пластинок, які чергуються, з алюмінієвої фольги. Таке розташування створює велику кількість гладких каналів, через які проходить потік повітря в ламінарному режимі. Це забезпечує низький перепад тиску і знижує ризик відкладення пилу і бруду в каналах. Ротор обертається електродвигуном. При низькій температурі зовнішнього повітря можливе повернення вологи з витяжного повітря. Тому при суворих вимогах до вологопереносу необхідно використовувати гігроскопічний ротор. Ротор також може використовуватися для утилізації енергії охолодження. У цьому випадку також доцільно використовувати гігроскопічний ротор.

Ефективність утилізації тепла може досягати 80...85% в залежності від кількісних і якісних характеристик припливного і витяжного повітря.

Перетікання повітря між потоками припливного і витяжного повітря не перевищує 2...3 %. 
Опціонально роторний утилізатор може комплектуватися регулятором оборотів.

ПЕРЕХРЕСНИЙ УТИЛІЗАТОР ТЕПЛА

034.jpg

Перехресний утилізатор складається з алюмінієвих пластин. Пластини утворюють ізольовані канали, якими в перехресному напрямку припливне і витяжне повітря обмінюються тепловою енергією через алюмінієві стінки. Спеціальна технологія збірки робить теплообмінник щільним, що дозволяє уникнути перетікання між припливним і витяжним повітрям.

При низьких температурах припливного повітря буде відбуватися конденсація вологи з витяжного повітря з додатковим виділенням теплоти. Секція перехресного утилізатора комплектується піддоном з нержавіючої сталі для збору і відводу конденсату. Опціонально секція може комплектуватися гідравлічним сифоном.

При конденсації з'являється ризик обмерзання утилізатора. Уникнути обмерзання можна за рахунок пропускання частини припливного повітря через байпасну лінію. Всі секції перехресних утилізаторів забезпечені байпасним каналом з повітряним клапаном для регулювання спрямовування повітряного потоку.

Ефективність утилізації тепла становить до 70 % в залежності від кількісних і якісних характеристик припливного і витяжного повітря.

Герметичність каналів становить 99,9 % при тиску 500 Па. 
Максимальна різниця тисків припливного і витяжного повітря не повинна перевищувати 1500 Па.

ПРОТИТОЧНИЙ ВИСОКОЕФЕКТИВНИЙ УТИЛІЗАТОР

product-rec.jpg

В установках застосовується високоефективний протиточний пластинчастий рекуператор. Як матеріал для пластин використовується корозійно-стійкий легований сплав алюмінію. Потоки припливного свіжого повітря і витяжного відпрацьованого повністю розділені і спрямовані зустрічно уздовж тонких паралельно розташованих алюмінієвих пластин. Перенесення вологи і запахів з одного потоку в інший виключено.

При низьких температурах припливного повітря буде відбуватися конденсація вологи з витяжного повітря з додатковим виділенням теплоти. Модуль протиточного утилізатора комплектується дренажним піддоном з нержавіючої сталі.

За конденсації з'являється ризик обмерзання утилізатора. Для запобігання цьому установка оснащена байпасом з повітряним клапаном і приводом.

ГЛІКОЛЕВИЙ УТИЛІЗАТОР ТЕПЛА

029.jpg

Гликолевий утилізатор складається з двох секцій теплообмінників: один розташований в припливній частині, а другий - в витяжній. Така система утилізації дуже зручна, коли припливна і витяжна частини повітрооброблюючих установок рознесені між собою на якоїсь відстані. Передача теплоти відбувається за допомогою циркуляції гликолевої суміші (зазвичай концентрація 40..45 %) між двома теплообмінниками.

Припливна і витяжна частини установки можуть перебувати на значній відстані одна від одної. Ця відстань регламентується тільки характеристиками циркуляційного насоса (в поставку не входить).

Секція теплообмінника витяжної частини додатково комплектується дренажним піддоном з нержавіючої сталі і краплевловлювачем. Опціонально також може комплектуватися гідравлічним сифоном.

Ефективність утилізації тепла становить до 45..50 % в залежності від кількісних і якісних характеристик припливного і витяжного повітря.

Максимальний вміст гліколю може бути до 50 %.

bottom of page